Zašto?

Ono što dijete uči mora ići u korak sa prirodnim razvojem njegova bića. Na taj se način razvija inicijativa djeteta. Ako se prerano počinje sa sadržajima i metodama kojima dijete nije doraslo, pitanje je kako se time utječe na psihofizički razvoj. Želite li da vaše dijete bude samo promatrač ili želite da ono aktivno sudjeluje u životu?

Individualni se pristup djetetu u praksi realizira putem raznovrsnih umjetničkih, radnih i intelektualnih aktivnosti kojima učitelj uočava posebnosti svakog djeteta i pomaže mu u savladavanju nastavnog sadržaja. Time omogućava cjeloviti razvoj svih njegovih sposobnosti.

Mlade ljude treba odgajati i poučavati tako da se u adolescenciji imaju snage oduprijeti negativnim pritiscima i donositi životne odluke kojima će ostvariti sebe i svoj smjer u životu.

Osnovna waldorfska škola u Rijeci vam nudi

• Individualni pristup djetetu
  • Istog razrednog učitelja u svih osam razreda (praćenje kontinuiteta razvoja)
  • Učenje dvaju stranih jezika: engleskog i njemačkog od 1. razreda (izborno talijanskog od 5. razreda)